Przejdź do treści

Live: Projektariat, czyli horror tymczasowości

  „ABC projektoriatu” czar projektowej egzystencji rozkłada na części pierwsze. Życie w projekcie oznacza przecież zarówno „niezależność” jak i niepewność, swobodę i konkurencję, mobilność i ryzyko, kreatywność i depresję, podłączenie i wykluczenie. – pisze w swojej książce „ABC projektoriatu. O nędzy projektowego życia”, Kuba Szredera (nie)zależny twórca kultury od ponad 15 lat pracujący bez stałego zatrudnienia.

  O życiu projektem, tego, co nam daje, a co zabiera będą rozmawiały:

  Adriana Rozwadowska – dziennikarka zajmująca się kwestiami rynku pracy, prawa pracowniczego i polityki społecznej. Prezenterka niemieckiej telewizji RBB, od 2015 roku pracuje w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”. Od roku 2021 przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Agorze.

  Agata Sikora – eseistka, doktorka nauk o kulturze, autorka książek „Wolność, równość, przemoc. Czego nie chcemy sobie powiedzieć” i „Szczerość. O wyłanianiu się nowoczesnego porządku komunikacyjnego”. Bywała studentką, stypendystką, uczestniczką projektów, jest samozatrudnioną freelancerką, dobija do czterdziestki bez jednego dnia na etacie. Uwielbia „Pracę bez sensu” Davida Graebera.

  Karolina Szczypek – tworzy prace teatralne w instytucjach kultury i przestrzeniach pozainstytucjonalnych, pisze dramaty dedykowane grupom dziecięcym i nastoletnim, edukuje językowo osoby z doświadczeniem uchodźczym i migranckim w takich miejscach jak m.in.: Feminoteka, Krytyka polityczna, edukuje w filmowo w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Osoba z diagnozą adhd.

  Słuchajcie i oglądajcie nas 9.02.2023 r. o godz. 18.30 na FB Dziewczyn do polityki.

  Zaciekawiła Was książka? Tutaj dowiecie się o niej więcej: https://beczmiana.pl/abc-projektariatu-o-nedzy…/