Przejdź do treści

Dziewczyny do polityki lokalnej! – kurs on-line

Kategoria: Polityka
Lista życzeń Podziel się
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Odsetek kobiet na różnych szczeblach władzy samorządowej nie przekracza 30%. W przypadku władzy wykonawczej, prezydentek, wójtek, burmistrzyń jest mniej niż 10%. A badania pokazują, że młode kobiety są nadzieją polskiej polityki – są dobrze wykształcone, świadome, otwarte – za rzadko zabierają głos, za często przepraszają, unikają rozgłosu.  Dotychczas statystyczny polski radny był mężczyzną po 50. roku życia, z wykształceniem policealnym lub średnim. Pora to zmienić! 

Dlatego zapraszamy Was do uczestnictwa w kursie „Dziewczyny do polityki lokalnej!” Startujcie, wspierajcie inne polityczki i głosujcie. Pora zmienić Wasze miasta i wsie tak, by nie trzeba ich było zmieniać na inne.

Rozumiemy, że w gorącym okresie przedwyborczym może być krucho z czasem. Zapraszamy Was więc do udziału w kursie on-line – poprzez naszą platformę szkoleniową otrzymacie dostęp do wszystkich materiałów i spotkań w wybranym przez siebie czasie.

Zapraszamy Was także do spotkań na żywo. Terminy zjazdów on-line to 25-26.11.2023, 9-10.12.2023, 27-28.01.2024, 10-11.02.2024, 24-25.02.2024.

Po każdym ze zjazdów platforma będzie uzupełniana o materiały z kolejnych spotkań.

Życzymy dobrej nauki i wielu politycznych sukcesów!

Rozpoczęcie kursu oznacza akceptację Regulaminu uczestnictwa w kursie

Pokaż więcej

Czego się nauczysz?

 • Kurs "Dziewczyny do polityki lokalnej" to solidna dawka wiedzy, która ma za zadanie wesprzeć początkujące polityczki w ich starcie w wyborach samorządowych. Kurs obejmuje zarówno kwestie merytoryczne, związane z funkcjonowaniem samorządu, jak i moduły mające na celu wzmocnienie Uczestniczek i wsparcie w przygotowaniu kampanii wyborczej. Kurs stanowi także przestrzeń spotkań osób uczestniczących z ekspertkami i praktyczkami polityki samorządowej.

Zawartość kursu

Intro, czyli rozgrzewka feministyczna
Dlaczego właściwie zachęcamy kobiety do politycznej aktywności? Czy system kwotowy nas nie upupia? A różowy kolor tej akcji?

 • Korzenie czyli krótka historia zachodniego feminizmu
  19:19
 • Dlaczego potrzebujemy kobiet w polityce?
  01:26:40
 • Inspiracje
  00:00
 • Koniec rozgrzewki, zobaczmy jak poszło.

Strategia zaangażowania politycznego
Moja polityczna mapa. Czyli o wartościach, motywacjach, sojuszach i ważnych znakach na politycznej drodze.

Wzmocnienie
Jak zachowałabym się, gdyby na mojej drodze nie stały trudne myśli? Jak zachowałabym się, gdyby na mojej drodze nie stał lęk i strach? O co chcę się troszczyć, nawet jeśli będę musiała zapłacić za to wysoką cenę?

Wspólnoty przyszłości

WOS dla zaawansowanych i budżet samorządu

Samorządy i klimat

O samorządzie z samorządowczyniami.

Marketing polityczny i segmentacja wyborczyń_ców

Kampania formalnie

Cyberkampania

Wystąpienia publiczne