Przejdź do treści

Live: Czego młode kobiety szukają w polityce?

  To spotkanie jest skierowane do dziewczyn i kobiet, które wkurza dzisiejsza rzeczywistość i które chciałyby działać na rzecz jej zmiany, ale nie wiedzą od czego zacząć.
  Polska to nie jest kraj dla biernych kobiet. Od czego zatem rozpocząć odzyskiwanie poczucia sprawczości?

  Porozmawiamy z trzema młodymi, aktywnymi kobietami, które zmierzą się z pytaniami:
  ▪️ Od czego zacząć swoją drogę do aktywizmu i polityki?
  ▪️ Czy małe kroki są równie ważne, jak angażowanie się w większe akcje społeczne i polityczne?
  ▪️ Jak znaleźć swoją przestrzeń do działania, z kim wchodzić w sojusze, a od kogo trzymać się z daleka, i jak to rozpoznać?
  ▪️ Czy polityka może nam przynieść coś więcej niż grymas zniechęcenia na twarzy i westchnięcie na kolejną aferę?

  Gościnie:
  Lena Anna Kuklińska – studentka prawa transnacjonalnego, specjalizująca się w prawnych powiązaniach innowacji, ochrony środowiska i praw zwierząt. Stażystka w Parlamencie Europejskim, przewodnicząca Ostrej Zieleni. Skupia się także na opracowywaniu nowych metod szkoleń i motywowania młodego pokolenia do udziału w życiu społecznym i politycznym.
  Katarzyna Nowakowska – instruktorka harcerska z 11-letnim stażem, harcmistrzyni, aktywistka, prywatnie mama trójki dzieci, zawodowo analityczka, a z wykształcenia matematyczka. Zaangażowana społecznie i politycznie w ruch Polska 2050. Szczególnie ważne są dla niej prawa dzieci i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Chce lepszej edukacji i mądrej polityki.
  Wiktoria Soszka – studentka bezpieczeństwa klimatycznego, aktywistka klimatyczna związana z ruchem Extinction Rebellion. Najbliższe jej są kwestie sprawiedliwości klimatycznej, praw człowieka i sprawiedliwej transformacji. Wierzy, że realną zmianę można wprowadzić w kooperacji z aktywizmem i polityką.

  Prowadząca:
  Anna Jurek – filozofka i edukatorka, związana ze Stowarzyszeniem Tkalnia. Wiceprezeska Fundacji SPUNK, z ramienia której w 2012 r., razem z Aleksandrą Dulas i radnym Bartkiem Domaszewiczem wprowadziła edukację seksualną w Łodzi finansowaną z budżetu miasta.

  Oglądajcie live w poniedziałek 22.08.2022 r. o godz. 18.00 na FB Stowarzyszenia Tkalnia: https://www.facebook.com/dziewczynydopolityki/videos/1288325931977542

  Matronatów i patronatów udzieliły/li nam:

  • Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom
  • Wielka Koalicja Za Równością i Wyborem
  • Akcja Demokracja
  • Fundacja SPUNK

  LIVE OBEKRZYCIE TUTAJ