Przejdź do treści

4 zjazd: o tym, co pod spodem i kampaniowanie w sieci

    Warsztaty o tym, co pod spodem – z Martą Madejska będziemy porozmawiać o warstwach, które ukrywają się pod tym, co widoczne na pierwszy rzut oka w regionach, w których działamy. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak ich historia społeczna i gospodarcza wpływa na obecną sytuację, a przede wszystkim na problemy i postawy ludzi – potencjalnych wyborczyń i wyborców. Będziemy pracować w oparciu o robocze fragmenty z niepublikowanej jeszcze książki Marty o transformacji ustrojowo-gospodarczej w Polsce.

    Kampania wyborcza w sieci – razem z Pauliną Grudą porozmawiamy o tym, w jaki sposób korzystamy z Internetu, jakie treści konsumujemy, w jakich social mediach jesteśmy obecne. Zastanowimy się, które media społecznościowe są dla nas najbardziej naturalne, co robimy w Internecie i jak się komunikujemy oraz gdzie śledzimy osoby, które nam imponują, które lubimy. Zdobytą wiedzę uczestniczki szkoleń będą wykorzystywać w tworzeniu swoich profili i stron.

    ***

    W ramach zjazdu on-line w dniach 10-11.02.2024 uczestniczki szkoleń wzięły udział w cyklach: Cyberkampania z Pauliną Grudą, Mapowanie wyborczyń_ów z Aleksandrą Jaworską-Surmą, oraz Jak czytać budżet miasta z Mileną Kowalską.