Przejdź do treści

Szkolenia – start!

    Mocny temat na początek, czyli jak przygotować się do obecności publicznej i prowadzenia debaty publicznej.

    Na początek przygotowywałyśmy Dociekania filozoficzne o władzy z Anną Jurek, filozofką i edukatorką, związaną ze Stowarzyszeniem Tkalnia, wiceprezeską Fundacji SPUNK.

    Nasza ekspertka:

    Barbara Krysztofczyk – ekspertka ds. wizerunku i trenerka. W ramach swojej firmy, Krystal Point, prowadzi konsultacje i szkolenia z wystąpień publicznych, budowania marki osobistej, kryzysowe i medialne. Jednocześnie od 2021 koordynuje działania PR dla Anny Lewandowskiej. W 2020 była szefową PR sztabu wyborczego Szymona Hołowni w kampanii prezydenckiej oraz jego trenerką medialną (przygotowywała go m.in. do debat prezydenckich w TVP). Wcześniej pracowała też z innymi politykami m.in. z Donaldem Tuskiem i Bronisławem Komorowskim.Przez 13 lat zarządzała własną agencją specjalizującą się w PR i social mediach. Koordynowała ponad 150 polskich i międzynarodowych projektów PR (m.in. Nestlé, Coca-Cola, Budimex, Ministerstwo Finansów, ABW, Żandarmeria Wojskowa, Ambasada Turcji). Jest członkinią Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, współautorką „Leksykonu public relations„. Wykłada na London School of PR. W 2021 roku Forbes Woman umieścił ją na liście Top25 Mistrzyń LinkedIna, a w roku 2022 zajęła pierwsze miejsce w konkursie LinkedIn Top Influencer.

    Rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy o tym, jak zadbać o wizerunek, strój, postawę, sposób siadania, stania, mówienia. Barbara mówiła o tym, jak przygotować wystąpienie publiczne w zależności od jego rodzaju, charakteru, miejsca, odbiorców i odbiorczyń wydarzenia, jak układać relacje z dziennikarzami i dziennikarkami, do jakich programów chodzić, jak się do tego przygotować. Dostałyśmy dużo przykładów z konkretnych kampanii politycznych, przygotowywania kandydatów na prezydenta, odpowiedzi na trudne pytania dziennikarzy.