Przejdź do treści

Co robimy?

Dowiedz się więcej o terminach i tematyce szkoleń

W wyniku rekrutacji zgłosiło się do nas ponad 150 wspaniałych dziewczyn, kobiet i osób z całego kraju. Wybrałyśmy 40, które są najbardziej aktywne, najlepiej przygotowane, mające ambicje polityczne i wytrwałość w realizacji swoich planów. Są też różnorodne, ciekawe i otwarte. Bardzo interesujący czas przed nami! Teraz rozpoczynamy szkolenia.

W toku ośmiu weekendowych zjazdów zdobywałyśmy/liśmy wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • Przygotowania do obecności publicznej i prowadzenia debaty publicznej: wystąpienia publiczne, budowanie przemówień, wystąpienia medialne, obecność w social mediach;
  • Poszerzenie wiedzy merytorycznej na tematy: historii ruchów politycznych, gospodarki, finansów, polityki energetycznej, praw człowieka, zmian klimatu, potencjałów militarnych, polityki międzynarodowej, prawa międzynarodowego,
  • Aktywizmu: prowadzenia dialogu, ścieżek i metod wywierania wpływu, procesów uchwałodawczych, organizowania kampanii, zgromadzeń publicznych, budowania poparcia i kandydowania w wyborach.

Osobami prowadzącymi zajęcia i spotkania są w większości kobiety aktywne publicznie lub profesjonalistki w swoich dziedzinach. Zaprosiliśmy: Barbarę Krysztofczyk – ekspertkę ds. wizeruku, Annę Zachorowską-Mazurkiewicz – ekspertkę ekonomii, Agnieszkę Graff – pisarkę i pogromczynię polskiego dziaderstwa, Ilonę Jędrasik – ekspertkę polityki energetycznej, Hannę Pieńczykowską – ekspertkę ds. współpracy z polityczkami i wiele innych.

Do konsultacji zaprosiłyśmy polityczki, m.in.: Magdalenę Biejat, Hannę Gill-Piątek, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, ekspertki nie stricte związane z polityką, ale oferujące unikalne wsparcie na wielu polach, jak np. Martę Niedźwiedzką, psycholożkę i autorkę podcastu „O zmierzchu”.

Planujemy skuteczne działania – prowadzenie kampanii, kształtowanie opinii publicznej,
wpływanie na polityczki i polityków. I najważniejsze – będziemy się uczyć od siebie nawzajem. 40
wykształconych i doświadczonych kobiet to nieskończony rezerwuar wiedzy, z którego zamierzamy
korzystać garściami.

Teraz zakasujemy rękawy i bierzemy się do działania – przygotowujemy inicjatywy lokalne i ogólnopolskie, zmieniamy nasze najbliższe otoczenie, monitorujemy samorząd, lobbujemy na rzecz zmian lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Słowem – zmieniamy świat.

O tym, co się nam udało, co daje wiatr w żagle, a co sprowadza do parteru, gdzie szukać wsparcia, na
co nie tracić czasu, będziemy informować na bieżąco na naszych social mediach na FB i IG, a podsumujemy na konferencji wieńczącej projekt, o której więcej pod koniec roku.

Harmonogram spotkań szkoleniowych:

I zjazd (stacjonarnie): I grupa 3-5.06, II grupa 10-12.06
II zjazd (on-line): I grupa 8-10.07, II grupa 15-17.07
III zjazd (on-line): I grupa 26-28.08, II grupa 2-4.09
IV zjazd (stacjonarnie): I grupa 14-16.10, II grupa 28-30.10

Działania lokalne: 11.2022 – 02.2023

Konferencja podsumowująca nasze działania: 18.02.2023 Mediateka MeMo w Łodzi