Przejdź do treści

Społeczna inwentaryzacja drzew

  Zespół w składzie Ewa Surowiec, Anna Niezgodzka i Emilia Skibińska sprawdzał, ile drzew rośnie w Bytomiu. Społeczna inwentaryzacja drzew to wspaniałe narzędzie edukacyjno-kontrolne. Im więcej będziemy wiedzieć o drzewach, tym lepiej będziemy je chronić m.in. przed nieuzasadnionymi wycinkami – mówi Ewa Surowiec.

  Wszystkie osoby, które dołączyły do akcji szukały wyjątkowych okazów drzew, uczyły się jak je rozpoznawać i inwentaryzować, a tym samym w przyszłości lepiej chronić. Wspiera je w tym przedsięwzięciu Julia Góra: przyrodniczka zawodowo związana ze Śląskim Ogrodem Botanicznym w Radzionkowie, a prywatnie z Bytomiem. Na co dzień zajmuje się koordynacją warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, naucza, prowadzi wykłady eksperckie i spacery przyrodnicze. Posiada ogromne doświadczenie botaniczne i potrafi zarazić swoją pasją do drzew nawet najbardziej opornych.

  Więcej o pierwszym spacerze tutaj

  Tutaj obejrzycie zdjęcia ze spaceru

  Kolejnym wydarzeniem było spotkanie z twórcami MAPY DRZEW ŁODZI, Małgorzatą Godlewską i Szymonem Iwanowskim, którzy opowiadali:
  – o całym procesie inwentaryzacji drzew w Łodzi,
  – o roli drzew w mieście,
  – tworzenia specjalnej aplikacji do sprawnej i efektywnej inwentaryzacji drzew,
  – budowania silnej grupy społecznych opiekunów drzew.

  Pełny opis wydarzenia znajdzie tutaj.

  Bieżących informacji dotyczących działań na rzecz ochrony drzew w Bytomiu, szukajcie tutaj:

  Grafika: Zofia Paśnik