Przejdź do treści

Rzecz o dziaderstwie, czyli uwewnętrzniony patriarchat

  „Patriar-chat / rz.
  System stworzony przez mężczyzn i dla mężczyzn, poczynając od języka, na temperaturze w pomieszczeniach biurowych kończąc (tak, klimatyzacja jest de facto ustawiona na temperaturę, w której najbardziej komfortowo czują się chromosomy XY). Nie, nie każdy mężczyzna jest częścią patriarchatu. Ale mówić o patriarchacie, mamy na myśli Mężczyznę.”
  Feminist Fight Club, Jessica Bennett

  ??‍♀️ Chcąc w większej mierze wykorzystać potencjał kobiet, kształtować dyskurs debaty publicznej, wpływać na polityki lokalne i krajowe, potrzebujemy przyjrzeć się temu, z czym jako kobiety wychodzimy do świata.
  ▪️ Jakie narracje na temat kobiecości i męskości nas ukształtowały?
  ▪️ Na ile czujemy się wolne i sprawcze w swoim życiu, i od czego to zależy?
  ▪️ Jak sobie radzimy z narzędziami kontroli, takimi jak zawstydzanie, podwójne standardy, ograniczanie praw do decydowania o własnym ciele?
  ▪️ Jak mierzyć się z dziaderstwem wobec nas zewnętrznym, ale także tym, który uwewnętrzniłyśmy i czasem nawet go nie zauważamy?

  Rozmowę poprowadzi Anna Jurek, filozofka i edukatorka z Fundacji SPUNK.

  Marta Niedźwiecka – psycholożka, pierwsza w Polsce certyfikowana sex coach – pracująca z seksualnością, ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. Autorka książki „Slow Sex – uwolnij miłość”, a od 2019 prowadząca autorski podkast „O Zmierzchu” poświęcony psychologii i seksualności.

  Oglądajcie live w Wielki Piątek, 15.04.2022 r. o godz. 18.30 na FB Stowarzyszenia Tkalnia.

  LIVE OBEJRZYCIE TUTAJ