Przejdź do treści

Premiera filmu „O tym się nie mówi”

  Film dokumentalny OTSNM to społeczny głos sprzeciwu wobec pseudowyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zapadł 22 października 2020 r. W efekcie tej decyzji kobiety w Polsce zostały pozbawione możliwości wyboru, decydowania o sobie. Celem projektu jest uświadomienie ogromnego problemu i dramatu jaki spowodował wydany wyrok. W filmie prezentowane są prawdziwe historie kobiet i ich rodzin, a także głosy lekarzy, położnych i psychiatrów. Zobacz jak ostatni rok był bolesny dla Kobiet w Polsce, ponieważ po 22 października 2020 r. pozostały bez możliwości wyboru.

  22.10.2022 r. – w Kinie Pod Baranami Teatru w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego odbyło się spotkanie wokół filmu z udziałem: Patrycja Durska – prowadząca spotkanie, Marek Osiecimski – reżyser, Dominik Przeszlakowski – ginekolog, ekspert, współtwórca, Hanna Dziedzina – odpowiedzialna za organizację i transmisję.

  Marek Osiecimski Dominik Przeszlakowski, Hanna Dziedzina. Patrycja i Hanna są uczestniczkami kampanii „Dziewczyny do polityki”.

  Klika słów od Twórców i Organizatorów: Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy do tej pory obejrzeli #OTSNM i dzielą się swoimi przemyśleniami na własnych profilach FB i IG, a także tym którzy w konstruktywny i kulturalny sposób dzielą się z nami swoim spostrzeżeniami i obawami związanymi z naszym obrazem. Gorąco wierzymy, że właśnie dzięki Waszym działaniom osiągamy powoli cel, który chcieliśmy osiągnąć: przenieść dyskusję z ulicy do mieszkań, kin, sal wykładowych. Zamienić krzyk w spokojne, opanowane słowa rozsądku i nauki, by długo jeszcze brzmiały w uszach odbiorców. Razem możemy więcej.

  Więcej informacji o filmie, osobami, które za nim stoją i spotkaniami znajdziecie tutaj.

  W kontekście tematu dostępu do aborcji i recepcji filmu, polecamy wywiad Angeliki Kucińskiej z Natalią Broniarczyk: Dlaczego potrzebujemy dostępnej aborcji?