Przejdź do treści

20 lat w UE

  Patrzymy na statystyczny wiek naszych obserwujących i na siebie nawzajem i wychodzi, że większą część życia, a czasem całe życie, żyjemy w Unii Europejskiej.
  Do dobrego łatwo się przyzwyczaić i nie dostrzegać, że mogłoby być zgoła inaczej.
  Unia Europejska to jedno z najbezpieczniejszych i najsprawiedliwszych miejsc na świecie by być kobietą. Dostęp do pracy, sytuacja ekonomiczna, polityczna, zdrowotna, bezpieczeństwo i opieka są tu na najwyższym poziomie. To wielki przywilej.
  I choć Unia Europejska ma swoje za uszami i ciągle jest dużo przestrzeni do poprawy sytuacji kobiet (zwłaszcza w Polsce!) – na to mamy pozostałe 364 dni w roku. Dziś świętujemy!

  Równo miesiąc przed wyborami do Parlamentu Europejskiego startujemy z działaniami, które będą pokazywać, w jaki sposób wartości i działania podejmowane na szczeblu europejskim przekładają się:
  ▪️ na nasze codzienne życie, szczególnie na życie kobiet: młodszych i starszych,
  ▪️ z jakimi wyzwaniami będziemy się mierzyć przez najbliższe 5 lat w Unii Europejskiej,
  ▪️ pokażemy także, jak nie dawać się nabrać na dezinformację i fake newsy, bo środowiska radykalnie konserwatywne dzielnie i wytrwałe działają na rzecz chaosu informacyjnego.

  Zastanawiasz się, co Europa robi dla Ciebie?
  Inwestycje w regionie, w którym mieszkasz? Dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej, pracy w kraju lub za granicą? Przeciwdziałanie zmianom klimatu, wysokiej jakości żywność, rozwój rolnictwa?
  Zobacz, jak fundusze europejskie wspierają Twoją okolicę, życie na co dzień i plany na przyszłość.
  Znalazłyśmy stronę, która w jednym miejscu zbiera dużo informacji, więc się nią dzielimy:
  https://what-europe-does-for-me.europarl.europa.eu/pl/region

  Wybory do PE już 9 czerwca!