Przejdź do treści

Otwartym głosem w mediach

    Anna Pięta – aktywistka społeczna i klimatyczna, ekspertka ds. zrównoważenia w modzie i autorka podcastu Muda Talks (o zrównoważeniu, ekologii i ekonomii cyrkularnej). Otworzyła pierwszy w Polsce butik cyrkularny dla marki Ubrania do Oddania i jest autorka programu odnawiania odzieży w ramach programu 4F change X Ubrania do Oddania. Przygotowuje dla nas stronę poświęconą tematowi greenwashingu i szykuje podcast w tym temacie

    Program Brudne Powietrze Działa, tłumaczymy PiS na ludzki język

    TVN24, Partia Zieloni – konferencja, Anna Pięta jako prowadząca

    Aleksandra Kosiorek – zawodowo prawniczka, społecznie aktywistka, prywatnie żona, mama. Pochodzi z Gdyby. Współtworzy grupę prawniczek prężnie działających na rzecz prawo prokreacyjnych, w tym prawa do aborcji – Prawniczki Pro Abo. Specjalistka prawa medycznego, od 11 lat pracę jej kancelarii nakierowuje na sektor ochrony zdrowia.

    Magazyn Ekspres reporterów TVP1 Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu o wspieraniu osób w kryzysie bezdomności (od 38:35 min)

    Panorama, wypowiedź dotycząca Gdyńskiego Centrum Kultury

    Marta Smejda – od 2019 roku Sołtys sołectwa Wolbórz. Razem z 3 innymi sołtyskami powołały na FB inicjatywę o nazwie „Sołtysko wyjdź przed szereg”, która obecnie skupia ponad 1000 sołtysek z całej Polski. Będzie startować w najbliższych wyborach samorządowych i razem z lokalną społecznością nadal tworzyć wspólne przestrzenie małych ojczyzn.

    TVP3 Łódź, Marta Smejda o pracy Sołtyski i inicjatywie „Sołtysko wyjdź przed szereg”

    Katarzyna Nowakowska – instruktorka harcerska z 11-letnim stażem, harcmistrzyni, aktywistka, prywatnie mama trójki dzieci, zawodowo analityczka, a z wykształcenia matematyczka. Zaangażowana społecznie i politycznie w ruch Polska 2050. Szczególnie ważne są dla niej prawa dzieci i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Chce lepszej edukacji i mądrej polityki.

    4 słowa Polska – RODZINA. Wśród potencjalnych kandydatów do Sejmu z województwa łódzkiego: Katarzyna Nowakowska

    Największe podwyżki cen w Polsce – kto jest winny? | Katarzyna Nowakowska w Garści

    Ewa Surowiec – z wykształcenia pedagożka i kulturoznawczyni, z zawodu organizatorka pracy artystycznej. Od ponad 12 lat pracuje w kulturze. Jedna z inicjatorek powstania Centrum Organizacji Pozarządowych w polskim Detroit, czyli w Bytomiu. Założycielka grupy nieformalnej, z którą udało się zrealizować kilka społeczno-kulturalnych projektów i akcji (m.in. projekt Fachmani z Bytomia).

    Anna Niezgodzka – pochodzi z Bytomia i mówi o sobie: „Prawdziwa ślonsko frelka ze mnie”. Ślązaczka, której zależy na tym, żeby ta grupa była uznana za mniejszość etniczną, a język śląski był nauczany w szkole. Działa w Federacji Młodych Socjaldemokratów i jest przewodniczącą koła w Bytomiu.

    Emilia Skibińska – studentka gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Łódzkim, polityczka i działaczka. Działać politycznie zaczęła w 2020 roku dołączając do Młodej Lewicy. Od niemal samego początku koordynowała strukturami okręgu piotrkowskiego, by w 2021 koordynować regionem łódzkim. Tę funkcję sprawowała ponad rok. Pod koniec 2022 objęła stanowisko wiceprzewodniczącej ds współpracy i samorządu Zarządu Krajowego Młodej.

    Mapa drzew w Bytomiu na bytomski.pl

    Ile drzew rośnie w Bytomiu? 

    Wiktoria Soszka – studentka bezpieczeństwa międzynarodowego i klimatycznego, aktywistka klimatyczna, pracownica organizacji humanitarnej. Zainteresowana szczególnie edukacją klimatyczną młodego pokolenia oraz kwestiami oddziaływania kryzysu klimatycznego na lokalne społeczności.

    Okrągły stół dla edukacji klimatycznej w Polsce

    Dagmara Adamiak – ma 26 lat i jest pracownicą samorządową i prawniczką zaangażowaną przede wszystkim w sprawy kobiet, osób młodych oraz dotyczące polskiej edukacji, szeroko pojętej równości i walki o demokratyczne państwo prawa. Założycielka i prezeska Fundacji RÓWNiE, w ramach której udziela darmowego wsparcia prawnego osobom z doświadczeniem przemocy i dyskryminacji.

    Nauczyciele i uczniowie protestowali przed siedzibą Kuratorium Oświaty. „Czarnek próbuje prowadzić kulturową wojenkę”

    Protest w sprawie Lex Czarnek 2.0. „To szarża na polskie szkoły”

    Młoda liderka Strajku Kobiet w Szczecinie przesłuchiwana na policji. W odwecie oskarża Kaczyńskiego o zniesławienie

    Gazeta Wyborcza Szczecin, 13.01.2023 – Szczupak tygodnia

    Molestowanie w liceum w Szczecinie

    Dzień Kobiet w nauce. Profesorek w Polsce jest kilka razy mniej niż profesorów

    Ania Niewiadomska – logistyczka z wykształcenia, z wyboru work plannerka w korporacji związanej z IT. Przewodnicząca młodzieżówki Inicjatywa dla Młodych oraz członkinii partii Inicjatywa Polska. Asystentka społeczna Przewodniczącej tego ugrupowania – posłanki Barbary Nowackiej. Wolontariuszka fundacji Chcepomagam. Prowadzi ze znajomymi w Bydgoszczy Wspólną Spiżarnię-Jadłodzielnię. Inicjatorka koszyczków ratunkowych (znanych również jako różowe skrzyneczki) we wszystkich szkołach w Bydgoszczy. Bliskie są jej tematy edukacji oraz praw kobiet. Walczy o sprawiedliwość społeczną, która dla niej oznacza natychmiastowe wprowadzenie praw człowieka w polskie ustawodawstwo i zadbanie o osoby wykluczone z przyczyn społeczno-ekonomicznych.

    Kolejna edycja akcji „Ciepło Serca w Słoiku”.

    Kampania bez kitu

    Szkoła przyjazna uczniom LGBT+

    Koszyczki ratunkowe we wszystkich bydgoskich szkołach

    Anastaz Krusińska – młoda, społeczne zaangażowana osoba, która pochodzi z Lublina. Działa społecznie od ponad 6 lat. Koordynuje oddział lubelski Otwarte Klatki i współprowadzi Bibliotekę Azyl. Głęboko wierzy w to, że każdy z Nas może coś zmienić. W swoich działaniach kieruje się efektywnym altruizmem i edukacją niedyrektywną.

    Jak TikTok wpływa na młodych ludzi? Lubelscy studenci przygotowali raport