Przejdź do treści

Nowa edycja „Dziewczyn do Polityki”!

    Zbliżają się wybory, więc skracamy wakacje i zabieramy się do pracy! Jednego jesteśmy pewne – nadchodzących wyborów (ani parlamentarnych, ani samorządowych) nie da się wygrać bez młodych kobiet! „Dziewczyny do polityki lokalnej” to nasz nowy projekt i właśnie zaczynamy nad nim pracę.

    Odsetek kobiet na różnych szczeblach władzy samorządowej nie przekracza 30%. W przypadku władzy wykonawczej, prezydentek, wójtek, burmistrzyń jest mniej niż 10%. Chlubnym wyjątkiem są sołtyski, których jest 35% <3. Dotychczas statystyczny polski radny był mężczyzną po 50. roku życia, z wykształceniem policealnym lub średnim. Pora to zmienić!

    Wspólnie z 20 początkującymi polityczkami samorządowymi stworzymy platformę edukacyjną dla wszystkich kobiet planujących zaangażowanie w politykę samorządową. Zatrudnimy najlepsze ekspertki w kraju i wspólnie wypracujemy takie rozwiązania, które pomogą rozbić lokalne układy i sprawić, że samorządy będą nie tylko służyły lokalnym społecznościom, ale też stawią czoła zmianom klimatu, zniwelują nierówności społeczne, będą wspierały ciekawą i awangardową kulturę i staną się forpocztą nowoczesnej polityki. Tak sobie zaplanowałyśmy i tak się stanie!

    Szykujcie się więc na solidną dawkę wiedzy, inspiracji i wizji tego jak lepiej robić politykę! Rekrutacja trwała od połowy sierpnia do 15.09.2023 r.