Przejdź do treści

Niezbędnik „Dziewczyn do polityki”

  Niemożliwa jest demokracja bez kobiet w polityce. Niewykonalna jest polityka uwzględniająca interesy kobiet bez kobiet w polityce. Nie ma szans na skuteczną walkę z katastrofą klimatyczną bez kobiet w polityce. Dlatego jesteśmy my, DZIEWCZYNY DO POLITYKI – inicjatywa mająca na celu wsparcie początkujących aktywistek i polityczek w ich działalności oraz zachęcenie jak największej liczby aktywnych kobiet w Polsce do sięgania po władzę lokalną i centralną.

  W tej publikacji znajdziecie streszczenie tego, czego uczyłyśmy się w ciągu minionych dziesięciu miesięcy od najlepszych ekspertek (i jednego eksperta!) w swoich dziedzinach: wizerunku, wystąpień publicznych, debatowania, stanowienia prawa, wpływania na władzę i kontrolowania władzy. Prezentujemy także linkotekę
  najciekawszych pozycji, które pomogą Wam pogłębić wiedzę w obszarze najważniejszych zagadnień politycznych naszych czasów, ekonomii, energetyki, zmian klimatu, praw kobiet, cyberpolityki i innych.

  Liczymy, że wiedza zgromadzona w naszym „Niezbędniku…” doda Wam pewności siebie w zabieraniu głosu i sięganiu po stanowiska, miejsca na listach wyborczych i mandaty, które pozwolą Wam zmieniać Polskę. Bardzo na taką Polskę czekamy!

  Weronika Jóźwiak
  pomysłodawczyni i koordynatorka projektu