Przejdź do treści

Konferencja „Dziewczyn do polityki”: migawki

  Musiałyśmy przez chwilę ochłonąć, żeby móc zabrać myśli i powiedzieć kilka słów o tym, co się wydarzyło. Przez ponad rok poznałyśmy kilkadziesiąt wspaniałych kobiet i osób, które tworzyły razem z nami kampanię „Dziewczyny do polityki”. Podczas konferencji towarzyszyły nam one w panelach, wśród publiczności, on line.

  • Otwarcie konferencji: Weronika Jóźwiak – pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii „Dziewczyny do polityki”, Eliza Gaust – Pełnomocniczka ds. Równego Traktowania, Anna Jurek – prowadząca konferencję.
  • Olga Wiechnik i Ewa Kamińska-Bużałek dały nam perspektywę historyczną na to, co znaczyło być posełką II RP.
  • Uczestniczki projektu mówiły o kwestiach, które nie tylko dla nich są ważne, ale które wybijają się na pierwszy plan jako wyzwania współczesności i przyszłości, w tym: klimat i ekologia, edukacja, inkluzywność w życiu społecznym i prawie, polityka opiekuńcza państwa.
  • Z Darią Gosek-Popiołek, Magdaleną Tchórznicką i Magdaleną Gałkiewicz, rozmawiałyśmy o tym, jak angażować kobiety do polityki lokalnej i ogólnopolskiej, prowadzić kampanie polityczne, jak budować sojusze społeczne i polityczne.
  • Marta Niedźwiecka odpowiadała na pytania o budowanie pewności siebie, rozwijanie osobistego potencjału w kontekście działań w sferze publicznej i szukanie siły w tym, co żeńskie, męskie i wykraczające poza prosty binarny sposób widzenia świata.
  • Maja Luksemberg zaczarowała nas opowieściami z pogranicza legend miejskich i rzeczywistości, w których miłość, przemoc i polityka przeplatają się w szalonym tańcu.

  Po ? dziękujemy, że z nami byłyście i byliście!

  Wkrótce wspaniałe nagrania od niezastąpionego duetu HaWa wystąpień uczestniczek projektu.