Przejdź do treści

III zjazd szkoleniowy

    Na kolejnym zjeździe będziemy mówić o następujących tematach: energetyka i klimat, jak walczyć o dobre prawo w Polsce, cyberpaństwo i cyberpolityka oraz budowanie kampanii.

    Nasze ekspertki:

    Ilona Jędrasik – członkini zarządu oraz kierowniczka polskiego programu „Infrastruktura Paliw Kopalnych” w Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jej zespół prowadzi strategiczne spory sądowe przeciwko elektrowniom węglowym oraz kopalniom w Polsce oraz reprezentuje polskich obywateli przed sądami domagając się od władz ambitnej polityki klimatycznej. Magister socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie polityki zagranicznej w Collegium Civitas oraz Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Uznana przez magazyn Forbes Polska za jedną z 25 kobiet-liderek zrównoważonego rozwoju (2021) oraz wybrana do grona europejskich liderów Fundacji Obamów (2022).

    Monika Matus – aktywistka, facylitatorka, pracowniczka organizacji pozarządowych. Od 20 lat zajmuje się prawami człowieka i kwestiami zmian klimatu i ochrony środowiska. Współpracowała z różnorodnymi ruchami społecznymi w Polsce i na całym świecie: w Ameryce Południowej, Afryce, Azji i Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach tworzyła strategię komunikacji i kampanie społeczne między innymi dla Akcji Demokracji, We Move Europe, czy Grupy Granica.

    Barbara Michalska – trenerka w zakresie bezpieczeństwa w Internecie i Edukacji Medialnej. Ekspertka w Sieci Edukacji Cyfrowej – KOMETA. Zainteresowania zawodowe: bezpieczeństwo cyfrowe, edukacja medialna, kompetencje cyfrowe, pozytywna strona Internetu. Współtwórczyni „Wychowanie do życia w cyfrowym świecie. Przewodnik dla nauczycieli i nie tylko” we współpracy z Fundacją Panoptykon.

    Hanna Pieńczykowska – pracuje w Sejmie. Absolwentka lingwistyki stosowanej UW, rynku energii SGH i studiów legislacyjnych na Uczelni Łazarskiego. Stypendystka Niemieckiej Federalnej Centrali Edukacji Obywatelskiej i Bundestagu. Członkini sieci edukatorów:ek z zakresu praw człowieka Humanity in Action, przez kilka lat prowadziła projekty edukacyjne z zakresu edukacji obywatelskiej i europejskiej (w tym legislacji i polityki europejskiej). Zawodowo związana z Kołem Parlamentarnym Polska 2050.

    Agata Wojda – Drugi Zastępca Prezydenta Kielc. Przez ponad 10 lat była kielecką radną, w samorządzie pełniła funkcję przewodniczącej komisji ładu przestrzennego, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Inicjatorka wielu projektów, m.in. programu zbierania „deszczówki”, 30-dniowych bezpłatnych biletów na komunikację publiczną dla honorowych dawców krwi, zaangażowana w tworzenie kieleckiego budżetu obywatelskiego. Miejska aktywistka.