Przejdź do treści

Dzień dla kobiet w kryzysie bezdomności

    W ramach działań lokalnych nasza uczestniczka Patrycja Durska zaangażowała się w inicjatywę „Kobiety Kobietom”. Ubóstwo menstruacyjne to nadal kwestia do zaopiekowania. Nie wszystkie z nas zawsze stać na środki higieny menstruacyjnej, a przecież naturalne procesy organizmu nie zatrzymają się, tylko dlatego, że mamy trudną sytuację finansową.

    Osoby organizujące akcję informują:

    Widząc ten problem, małopolskie grupy Plantacja Dobra Kraków P12050 oraz Prawa Kobiet Stowarzyszenia Polska 2050 we współpracy z @dziewczyny.do.polityki, @okresowakoalicja, @akcjamenstruacja oraz fundacja @przystanmedyczna, przygotowały dla podopiecznych Plantacji kobiece paczki. Paczki rozdawane będą na piątkowym dyżurze Plantacji Dobra 10 marca, przy okazji Dnia Kobiet.

    Każda torba zawiera: zestaw podpasek i wkładek higienicznych podręczne kosmetyki AN, bieliznę, słodki upominek. Odbędzie się także spotkanie z paniami, które z tego wsparcia będą korzystać. Nie poprzestaniemy na jednorazowej akcji, dzisiaj zwracamy Waszą uwagę na ten temat. Tak jak dotychczas, dzięki współpracy zaprzyjaźnionych fundacji, nadal będziemy regularnie wyposażać panie w niezbędne środki.

    Nas jako @dziewczyny.do.polityki interesuje, jak samorządy we współpracy z organizacjami pozarządowymi mogą wspierać kobiety w kryzysie bezdomności. Mamy nadzieję, że pani korzystająca ze wsparcia będą chciały podzielić się refleksjami w tym zakresie.